Styl skandynawski – łazienka

0
4019
styl scandi

Łazienka w stylu skandynawskim zawsze wygląda świeżo, interesująco i dyskretnie. W tym artykule pomożemy Ci dowiedzieć się na czym dokładnie opiera się ten styl. Poznasz kilka pomysłów dzięki, którym wnętrze twojej łazienki stanie się ciekawsze i oryginalne. Wskazówki będą dotyczyć nie tylko wyboru mebli do łazienki, ale także pozostałego wyposażenia od wanny po bidet.

Cechy stylu skandynawskiego

Podstawą w stworzeniu stylu skandynawskiego jest dokładne przemyślenie układu łazienki. Pomieszczenie musi zawierać całe wyposażenie przy jednoczesnym zachowaniu przestronności. Tworząc aranżację należy zadbać o funkcjonalność i praktyczność. W szybki sposób możesz zamienić wannę na kabinę prysznicową czy zmniejszyć szafkę. Jeśli posiadasz większą łazienkę warto zadbać o podzielenie jej na dwie strefy – pierwszą służącą do kąpieli, a drugą do pozostałych spraw.

Kolorystyka łazienki scandi

Jaki kolor jest podstawowym w stylu skandynawskim? Oczywiście, że biały. Nie musisz się obawiać, że wnętrze z tym kolorem będzie monotonne i nudne. Stosując oryginalne detale nadasz odpowiedni ton pomieszczeniu. W łazience idealne okazują się wiszące lampy LED jak na Lumigo z metalicznym kolorem srebra lub złota, rośliny, dodatkowe dekoracje. Czy kolor biały jest jedynym jaki możesz użyć? Nie. W stylu skandynawskim stosuje się kolor kremowy, beżowy oraz pastelowe odcienie. Możliwe jest także zastosowanie jasnoszarych odcieni, z meblami w ciepłych brązowych kolorach.

Materiały wykończeniowe do stylu skandynawskiego

Łazienka skandynawska to nie tylko same białe ściany pomalowane farbą. W stylu tym używa się także wybranych materiałów wykończeniowych nadających oryginalnego wyglądu. Jednym z materiałów jest płytka. Materiał ten nie wymaga zbytniej konserwacji, a nadaje się idealnie jako dekoracje ścian. Należy zadbać o odpowiedni kolor płytek. Innym pięknym wykończeniem jest kamień naturalny. Prezentuje się on doskonale jako pokrycie przestrzeni w kabinie prysznicowej lub nad wanną. Dodatkową można zastosować mozaikę. Takie przejście będzie wyglądało bardzo interesująco. Kolejnym stosowanym materiałem jest drewno. We wnętrzu należy zadbać o jasny odcień materiału. Drewno stosuje się jako blat pod umywalkę lub w meblach. Niektórzy stosują drewno także w lampach jako piękny akcent uzupełniający.

Wybór armatury i instalacji

Cała widoczna dla oka instalacja hydrauliczna powinna być zachowana w kolorze śnieżnobiałym. Jeśli aktualnie posiadasz je w innym kolorze, łatwo dokupić farbę i szybko je przemalować, by nie odróżniały się od stylu. Lampy LED i inne akcesoria mogą posiadać inne kolory – ciemnobrązowy, szary, pastelowy. Wanna lub kabina prysznicowa powinny być przede wszystkim wygodne, wszak codziennie będziecie z nich korzystać. Połącz je ze schludną ceramiczną umywalka i toaletą. Uzupełniającym wszystko okaże się umywalka nablatowa.

To tylko kilka sposobów na utworzenie stylu skandynawskiego w swojej łazience. Pamiętaj, by przed przystąpieniem do działania, wszystko przemyśleć na spokojnie. Warto skorzystać z dostępnych na stronach internetowych lub w gazetkach wnętrzarskich gotowych aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj