Dezynfekcja przeciwko Covid-19 – fakty

0
8002
dezynfekcja koronawirusa

Dezynfekcja przeciwko Covid-19 stała się niemal tak powszechna, jak sam koronawirus. Ale obserwując kolejne fale pandemii, można się zacząć zastanawiać, czy odkażanie rzeczywiście jest skuteczne w zwalczaniu SARS-CoV-2? Dlatego poznaj fakty o dezynfekcji przeciw Covid-19.

Z tego wpisu dowiesz się:

  • Co należy dezynfekować, aby chronić się przed Covid-19?
  • Kiedy wybrać zamgławianie ULV, a kiedy ozonowanie?
  • Jak często przeprowadzać odkażanie?
  • Jaka jest cena dezynfekcji przeciw Covid-19?

Na początku pandemii w mediach przewijały się obrazy dezynfekcji na masową skalę. Potem odkażanie wykonywano w obiektach użyteczności publicznej, szkołach, sklepach. Teraz powszechna staje się profesjonalna dezynfekcja, która zapewnia zdecydowanie najlepszą ochronę przeciw Covid-19. Dowiedz się więcej na jej temat. 

Co należy dezynfekować, aby chronić się przed Covid-19?

W licznych badaniach dowiedziono, że transmisja wirusa SARS-CoV-2 możliwa jest nie tylko drogą kropelkową, lecz także przez kontakt z powierzchnią, skażoną cząsteczkami koronawirusa. W zależności od rodzaju tej powierzchni, warunków zewnętrznych oraz mutacji wirusa, jego cząsteczki pozostają aktywne nawet przez 193 godziny. A na dodatek zarazki mogą unosić się w zamkniętym pomieszczeniu przez 12 godzin. 

Dlatego, aby chronić się przed Covid-19, dezynfekować należy nie tylko dłonie, ale przede wszystkim powierzchnie mebli i wyposażenia, przedmioty oraz powietrze w pomieszczeniu. Zalecenia te dotyczą wszystkich obiektów, w których mogły przebywać lub przebywały osoby chore. Profesjonalną dezynfekcję stosuje się w biurach (dezynfekcja sal konferencyjnych), gabinetach lekarskich, obiektach handlowych. Obecnie coraz częściej także w prywatnych mieszkaniach i domach. 

Kiedy wybrać zamgławianie ULV, a kiedy ozonowanie?

W zabiegach profesjonalnej dezynfekcji stosuje się ozonowanie oraz zamgławianie ULV. Pierwszą metodę wybierają te osoby, które wolą wykorzystać odkażające właściwości naturalnej substancji, jaką jest ozon. Posiada ona również zdolność neutralizacji zapachów, a więc po zabiegu wnętrza są gruntownie odświeżone. 

Zamgławianie ULV jest jednak zdecydowanie szybsze i z reguły wymaga mniej przygotowań. Podczas tych zabiegów stosujemy chemiczne, atestowane środki odkażające. Spełniają one normy w zakresie skuteczności zwalczania SARS-CoV-2 wymagane np. przez Sanepid czy Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny.

Jak często przeprowadzać odkażanie?

Dezynfekcja koronawirusa powinna być wykonana zawsze po wystąpieniu ryzyka skażenia pomieszczenia, czyli za każdym razem, gdy wewnątrz mogła znaleźć się osoba chora. Dezynfekcję mieszkania czy domu warto natomiast wykonać przede wszystkim po przechorowaniu koronawirusa. 

Zalecane jest także wykonywanie odkażania profilaktycznego w postaci regularnych zabiegów zwłaszcza w obiektach o dużym nasileniu ruchu (sklepy, galerie handlowe). Z powodu odświeżających właściwości ozonowania, można zabiegi tego rodzaju wykonywać praktycznie bez ograniczeń także w celu poprawy komfortu życia alergików oraz osób przewlekle chorych. 

Jaka jest cena dezynfekcji przeciw Covid-19?

Cena dezynfekcji w profesjonalnej firmie DDD oscyluje w okolicach kilkuset złotych i praktycznie zawsze ustalana jest indywidualnie. Zależy bowiem od paru czynników, głównie od:

  • wybranej metody dezynfekcji,
  • wielkości i liczby pomieszczeń,
  • przeznaczenia lokalu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztowała dezynfekcja koronawirusa Warszawa w Twoim przypadku, po prostu zadzwoń do firmy DDD i porozmawiaj z konsultantem. Już podczas telefonicznej rozmowy otrzymasz kosztorys wykonania usługi. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj