Czym są usługi DDD i dlaczego warto z nich korzystać

0
4950

Jeśli DDD kojarzy Ci się tylko z żartobliwym skrótem Dezynfekcja – Dystans – Dziubek w maseczkę, to najwyższa pora rozszyfrować go jako Dezynfekcja – Dezynsekcja – Deratyzacja. Na potrzeby pandemii, pozostań przy poprawnym DDM i dowiedz się dlaczego szeroko rozumiane dbanie o higienę otoczenia jest takie ważne.

Dezynfekcja – najlepszy sposób na zapobieganie przenoszeniu się chorób

Dezynfekcja i walka z chorobami to zdecydowanie temat na topie. Jeśli w mieszkaniu czy biurze utrzymujesz czystość regularnie sprzątając każdy kąt, wówczas masz szansę uniknąć spotkania z niechcianymi insektami, które lubią brud, takimi jak karaluchy czy pluskwy. Wśród nieproszonych gości może Cię także ominąć wizyta szczurów i myszy, o ile nie przechowujesz zapasów jedzenia w sposób, który może je zwabić. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że Twoje otoczenie jest wolne od wirusów i drobnoustrojów chorobotwórczych, wówczas warto rozważyć profesjonalną usługę dezynfekcji. Ma to szczególne znaczenie, jeśli sprawa dotyczy pomieszczeń, przez które w ciągu dnia przewija się duża ilość osób. Mowa tu przede wszystkim o przestrzeniach biurowych, magazynowych czy fabrycznych, gdzie ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób jest nie tylko bardzo trudne, ale w normalnych warunkach często niemożliwe.

Usługi dezynfekcji dla firm

W warunkach mieszkaniowych dezynfekcja nie jest tak potrzebna, jak w miejscach pracy. W czasie pandemii staramy się wprawdzie zachować dystans, ale dezynfekcja pomieszczeń znacząco poprawia bezpieczeństwo pracowników i zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się chorób. Właśnie dlatego coraz więcej przedsiębiorców z własnej inicjatywy korzysta z usług DDD prowadzonych przez profesjonalne firmy. Dezynfekcja z ich pomocą wykonywana jest z wykorzystaniem kilku metod, takich jak:

  • zamgławianie ULV (tzw. zimna mgła), które oprócz wirusów i bakterii pomaga pozbyć się także grzybów i niechcianych insektów,
  • zamgławianie termiczne (tzw. gorąca mgła) – podobnie jak pierwsza z metod, odkaża i usuwa zarówno drobnoustroje, jak również owady,
  • ozonowanie – dobrze znane użytkownikom urządzeń do klimatyzacji. To naturalny sposób usuwania bakterii, wirusów, grzybów, pleśni, a także alergenów.

Karaluchy lub pluskwy w domu – dezynsekcja mieszkania

Dezynsekcja nie dotyczy tylko firm. Nawet jeśli dbasz o porządek i czystość pomieszczeń, mogą na Ciebie czekać karaluchy i pluskwy w domu. To insekty, które bardzo lubią wilgotne zakamarki, których przecież codziennie nie pucujesz z uporem maniaka. To insekty, które często mieszkają na osiedlowych śmietnikach, a stąd już prosta droga do mieszkań. Jeśli pechowo znajdziesz pluskwy lub karaluchy w domu, nie czekaj aż się rozmnożą (a robią to dość szybko!), tylko działaj. Możesz oczywiście korzystać z domowych sposobów, licząc na to, że będą skuteczne, ale najlepiej nie ryzykować i wezwać specjalistów od dezynsekcji pomieszczeń, którzy stosują profesjonalne środki owadobójcze, które działają nie tylko na osobniki, z którymi mają kontakt, ale na łapkach są przenoszone do gniazd, skutecznie pozbywając się wszystkich odrażających intruzów.

Usługi deratyzacji – czyli jak pozbyć się szczurów a domu

Podczas, gdy cała masa ludzi hoduje słodkie szczurki i myszki w swoich domach, okazuje się, że Europa (a w tym i Polska) ma niemały problem z plagą tych gryzoni. Szczury żyjące w naturze nie są tak milutkie, jak ich udomowieni kuzyni zamknięci w klatkach. Historie o szczurach mieszkających tylko w kanałach, możemy odłożyć już do lamusa. Te dość inteligentne gryzonie potrafią przegryźć podłogę i dostać się do mieszkania. Nie tylko roznoszą choroby, ale potrafią także pogryźć człowieka. Taka sytuacja kończy się w szpitalu, gdzie pacjent musi otrzymać zastrzyk przeciwko tężcowi i wściekliźnie. Krótko mówiąc – nie ma żartów. Oliwy do ognia dolewa popularne ostatnio robienie zapasów żywności na czas pandemii. Wszakże taka spiżarnia to istny szczurzy i mysi raj!

W deratyzacji z pomocą mogą przyjść trutki, ale należy je stosować w sposób szczególnie ostrożny. Ponadto w mediach pojawiły się także doniesienia, że szczury uodporniły się już na niektóre trucizny. Działanie w tym zakresie na własną rękę może być nie tylko niebezpieczne, ale też nieskuteczne. Tu znów warto poprosić o pomoc fachowców i skorzystać z usług firm DDD, które szybko i sprawnie rozwiążą problem szczurów w domu.

Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja – tylko przez specjalistów

Każda z czynności kryjących się pod rozszyfrowanym na początku skrótem DDD, może być niebezpieczna dla życia i zdrowia człowieka, jeśli zostanie wykonana w sposób nieodpowiedni. Nie tylko ze względu na skuteczność profesjonalnych metod dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji, a także przez wzgląd na bezpieczeństwo Twoje i Twojego otoczenia, w razie potrzeby zdecyduj się na usługi DDD, wykonywane przez osoby, które się na tym znają – https://dezpro.pl/.
Walka z małymi roznosicielami chorób jest szczególnie ważna w pandemii, dlatego nie zwlekaj, jeśli w Twoim domu lub firmie pojawią się insekty lub gryzonie. Pamiętaj także o profilaktyce i dbaj o czystość swojego otoczenia.

Sprawdź firmę dezpro – https://www.google.com/maps?cid=15607396479022078749

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj