Dobrodziejstwa Internetu – czym jest i czy jest potrzebny?

0
131
world wide web czyli internet i sieć

Internet, to medium, które może z powodzeniem zastąpić inne media, takie jak prasa, radio, czy telewizja. Każdy użytkownik ma możliwość nie tylko odbierać przekazy tekstowe, wizualne, czy audiowizualne, ale również tworzyć takie treści. Dopuszcza do głosu szarego użytkownika poprzez możliwość prowadzenia stron internetowych, czy blogów, udzielanie się w serwisach społecznościowych i forach. Jednym zdaniem powiem, że stał się jednym z narzędzi demokratycznych.
To medium daje nam nie tylko praktycznie nieograniczoną możliwość wyrażenia własnego zdania, ale ułatwia również komunikację, która jest możliwa bez względu na dzielącą internautów odległość. Powstało wiele komunikatorów. Komunikować się też możemy oczywiście za pomocą e-maila, a także wcześniej już wspomniane portale społecznościowe. Tutaj zjawisko komunikacyjne zachodzi zarówno poprzez umieszczenie tekstu na swojej tablicy, pod którym inni użytkownicy mogą umieścić komentarz, ale również za pomocą prywatnych wiadomości – tak jest w przypadku Facebook’a.


Do czego przydaje się jeszcze Internet? Wspomniane już było we wcześniejszych akapitach o możliwości bycia nie tylko odbiorcą, ale też nadawcą oraz o nieograniczonych sposobach komunikowania się. Teraz przejdźmy do szukania informacji, co też jest nietrudne. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać określoną frazę, kliknąć „szukaj” i gotowe. Ukazuje się nam szereg linków, w których może być to, czego szukamy. Jednak warto pamiętać, że w początkowych wynikach znajdziemy to, co jest najlepiej wypozycjonowane, a nie najrzetelniejsze, więc warto krytycznie podchodzić do informacji i najlepiej porównywać je z innymi źródłami. Warto pamiętać, że każdy może być nadawcą treści znajdujących się w sieci, co oznacza, że znajdziemy tam zarówno informacje, jak i dezinformacje. Każdy internauta powinien o tym pamiętać.

Skoro już mowa o szukaniu, warto wspomnieć, że medium, o którym cały czas mówimy znacznie ułatwia życie osobom poszukującym pracę. Dlaczego? Już tłumaczę. Po pierwsze w Internecie znajdziemy wiele ofert pracy opublikowanych przez pracodawców na różnych stronach internetowych, a także na portalach społecznościowych. Ukształtowały się również inne sposoby uzyskiwania dochodów. Powstało wiele serwisów internetowych oferujących użytkownikom zarobek. Do pierwszej grupy należą takie, które proponują wypełnianie ankiet. Kolejne z nich opierają się na rynku reklamowym. Można promować oferty, strony oraz produkty za pomocą blogów, stron www, portali społecznościowych i na inne możliwe sposoby, albo oglądać i klikać w reklamy – uwierzcie mi za to też w dzisiejszych czasach płacą. Są jeszcze serwisy i grupy zrzeszające freelancerów. Mam na myśli tutaj copywriterów, grafików i programistów. Na tym też można zarobić konkretne pieniądze.

Podsumowując, Internet jest bardzo przydatnym medium. Zwłaszcza, że teraz możemy z niego korzystać nie tylko za pomocą komputera, ale również telefonu komórkowego, tableta i wielu innych urządzeń. Ułatwia on życie codzienne, a nawet załatwianie spraw urzędowych. Warto z niego korzystać, ale z rozwagą i głową na karku. Tak jak już wcześniej było mówione, treści, które trafiają do sieci są tworzone nie tylko przez profesjonalnych wydawców, ale również przez innych użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj